Category Archives: Kelionių įspūdžiai

Užsieniečių įsidarbinimo Lietuvoje ypatumai

Užsieniečių įsidarbinimo Lietuvoje ypatumai (30)

Naujasis Užsieniečių padėties įstatymas (2006), palyginus su ankstesniu teisiniu reglamentavimu, įtvirtino nemažai pozityvių naujovių prieglobsčio prašytojams, pvz., sulaikymo srityje (sulaikytajam teikiama nemokama teisinė pagalba, numatytas pakartotinis sulaikymo būtinumo nagrinėjimas ir kt.). Įgyvendinama užsieniečių socialinė integracija, socialiniai darbuotojai padeda rasti darbą, mokytis lietuvių kalbos, susirasti būstą, užmegzti socialinius ryšius ir pan. Prieglobsčio prašytojams taip pat nemokamai teikiamos vertimo paslaugos bei sveikatos priežiūra.
Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams teisinę padėtį reglamentuoja atskiras įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ skyrius, kur yra numatyti pakankamai demokratiški bei liberalūs reikalavimai, susiję su tokių piliečių atvykimu, gyvenimu ir darbu Lietuvos Respublikoje.

3.1. Užsieniečių įsidarbinimo Lietuvoje ypatumai

Prieš pradedant užsienio šalių piliečių įsidarbinimo Lietuvoje analizę, tikslinga apžvelgti su šiuo dalyku susijusią teisinę bazę.
Užsieniečių statusą Lietuvos Respublikoje bei jų įsidarbinimo klausimus reguliuoja Lietuvos Respublikos įstatymas dėl užsieniečių teisinės padėties. (2006-12-16), paskelbtas Valstybės žiniose. Nr. 137-5199, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gegužės 1 d. nutarimas Nr. 486 Dėl leidimų gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiams išdavimo, keitimo bei panaikinimo tvarkos patvirtinimo ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrės 2000 m. birželio 1 d. įsakymas Nr. 62 Dėl užsieniečių įsidarbinimo pagal darbo sutartį tvarkos patvirtinimo.
Užsienietis, ketinantis dirbti Lietuvos Respublikoje, pirmiausia privalo tam įsigyti leidimą. Jis atleidžiamas nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti Lietuvos Respublikoje tais atvejais, kai jis yra Europos Sąjungos pilietis, turi leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, išduotą remiantis tam tikrais pagrindais (išsaugojo teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę įstatymo nustatyta tvarka, jis yra lietuvių kilmės, šeimos susijungimo atveju, taip pat kai užsieniečiui yra nustatyta globa (rūpyba) arba jis yra paskirtas globėju (rūpintoju); kai jam įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties nustatyta tvarka suteikta papildoma arba laikinoji apsauga Lietuvos Respublikoje. Leidimą dirbti užsieniečiui išduoda ir panaikina Lietuvos darbo birža prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Pirma dalis – Pradžia.

Dvidešimt septinta dalis.

Dvidešimt aštunta dalis.

Poilsiaujant Juodkrantėje ne prošalį ir pernakvoti

Poilsiaujant Juodkrantėje ne prošalį ir pernakvoti

Lietuvoje yra daug gražių vietų. Viena iš jų – Kuršių nerija. Tai pusiasalis su smėlio kopomis, kurios skiria Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Ši teritorija saugoma ir joje yra Kuršių nerijos nacionalinis parkas. Tokioje gražioje vietoje visuomet gausu turistų. Viena iš lankomiausių gyvenviečių – Juodkrantė. Tai antra pagal dydį Kuršių nerijos gyvenvietė, todėl nenuostabu, kad ji tokia populiari. Kiekvienas po apsilankymo tvirtai pasakys, kad poilsis Juodkrantėje buvo nepamirštamas.

Daugiausia dėmesio čia atvykstantieji skiria gamtos pažinimui. Tai unikalus gamtos kampelis, kuriame atrasti įspūdingą kraštovaizdį itin paprasta. Kopos, jūra, marios, miškai ir daugybė retų augalų bei gyvūnų. Netoli nuo Juodkrantės galima stebėti pilkuosius garnius ir kormoranus. Verta paminėti, kad ši vieta yra viena seniausių mūsų šalyje, kurioje atrandamos šių paukščių kolonijos. Be to, čia yra viena iš didžiausių kolonijų visoje Europoje. Lankytojų patogumui garnių ir kormoranų kolonijos pakraštyje yra įrengta stebėjimo aikštelė, iš kurios galima pamatyti netikėčiausius vaizdus.

Kita nuostabi vieta – pažintinis dendrologinis takas. Kiekvieno lankytojo poilsis Juodkrantėje dažniausiai susijęs su gamtos grožiu. Būtent dėl šios priežasties čia dažniausiai atvyksta poilsiautojai. Pažintiniame take kiekvieno laukia nepamirštami įspūdžiai. Pasivaikščiojimas prasidedantis nuo Gintaro įlankos baigiasi prie gyvenvietės kapinių. Gražiosios parabolinės kopos ir aplink jas esantys augalai sukuria nepamirštamą vaizdą. Prieš ar po šio pasivaikščiojimo verta susipažinti su Gintaro įlanka. Ji randama šiaurinėje gyvenvietės dalyje. Jos istorija susijusi su gintaro gavyba. Be to, šioje įlankoje nuolat organizuojami įvairūs renginiai, todėl prieš vykstant verta pasidėmėti tuo.

Ką dar pamatyti lankantis Juodkrantėje? Būtinai užlipkite ant 42 metrų aukščio garsiojo Raganų kalno. Iš čia ne tik atsiveria gražūs vaizdai, bet ir galima pasigrožėti medinėmis išdrožinėtomis skulptūromis. Jose įžvelgsite lietuvių pasakų personažus. Taip pat galima nueiti pasivaikščioti marių pakrante ties L. Rėžos gatve. Čia pamatysite akmens skulptūras. Lankytinų vietų netrūksta ir peržengus Juodkrantės gyvenvietės ribą, todėl prieš viešnagę galima pasidomėti ir aplink esančiais objektais. Galbūt susidomėsite ir jais, juk visa Kuršių nerija yra nuostabi vieta, kuri nepaliks abejingų.

Poilsis Juodkrantėje leis mėgautis gražiais ir itin retais gamtos vaizdais. Žinoma, ne tik gamta čia traukia poilsiautojus. Kiekvienas atranda kažką, kas juos sužavi. Galbūt tai architektūra ar skulptūros, o gal tiesiog išlikusi senoji šios gyvenvietės atmosfera, kuri sukuria jaukaus kampelio įvaizdį tinkantį poilsiui.

Straipsnis patalpintas: 2015-01-18