Plastikiniai langai Lietuvoje karaliauja

Plastikiniai langai Lietuvoje karaliauja

Šiuo metu plastikiniai langai Kaune ir Vilniuje yra labai populiarus pasirinkimas. Juos galime pamatyti ne tik naujos statybos būste, bet ir senos. Savininkai pakeitę senus langus į naujus plastikinius naudą pajunta labai greitai, nes namuose iškart tampa šilčiau ir sumažėja triukšmas sklindantis iš lauko. Tai didžiausi privalumai, kurie lėmė tai, kad išaugo plastikinių langų paklausa šiame mieste.

Plastikinius langus galima apibūdinti kaip langus, kurių profilis yra pagamintas iš plastiko. Juos sudaro ne tik stiklo paketai, bet ir apkaustai, tarpinės, rankenos ir kt. Tam, kad būtų sulaikoma šiluma, šiuo metu gaminami langų profiliai, kurie turi 5–7 oro ertmes. Labai svarbu atminti, kad vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis – šilumos laidumas. Jis turi būti kuo mažesnis, tuomet pasirinkimas bus geras. Kaip standartinį pasirinkimą galima pateikti 3 stiklų paketų su 2 selektyviniais stiklais pasiūlymą. Tiesa, kiekvienas atvejis reikalauja žinoti, kaip gerai apšiltintas būstas, tuomet galima tinkamai parinkti ir langus, nes ne visuomet geras sprendimas bus toks, kai pasirenkami pasyviam namui tinkami plastikiniai langai, nors jie bus montuojami senos statybos bute, kuris prastai apšiltintas.

Dažnai siūlomi plastikiniai langai Vilniuje ir Kaune. Juos galima įsigyti įvairiose parduotuvėse, tačiau visuomet rinkitės tuos, kurie suteikia garantiją bei pasirūpina tinkamu jų montavimu. Jei šie darbai bus atlikti atmestinai, tai netrukus pastebėsite ir neigiamą tokio darbo pusę, pavyzdžiui, pradės rasoti langai ar pastebėsite, kad pro palangės apačią pučia vėjas. Taip pat nevertėtų patiems imtis montavimo darbų, nes tam reikia turėti praktinių įgūdžių.

Visuomet, kai prireikia naujų langų, tai svarstoma ar rinktis medinius, ar plastikinius. Šiuo atveju reikia išskirti esminį skirtumą – medžiagos, iš kurių gaminami langai. Medis yra natūralus, o plastikas ne. Tie, kurie vertina natūralumą ar jų namų stilius reikalauja natūralių medžiagų panaudojimo, tai renkasi medinius langus. Visais kitais atvejais puikiai tiks plastikas. Be to, verta paminėti, kad plastikinių langų populiarumą lėmė kaina. Mediniai langai brangūs, todėl vis dažniau pasirenkami ne natūralių medžiagų gaminiai.

Langų pirkimas yra ilgalaikė investicija, todėl reikia itin atidžiai rinktis. Nepakanka pažiūrėjus į prekę išsirinkti tą, kuri atrodo gražiausia. Langai turi atlikti šilumos sulaikymo, triukšmo izoliacijos, estetinės interjero detalės vaidmenį, todėl rinkitės juos pagal specialistų rekomendacijas, nes kiekvienas būstas yra individualus, o ir savininkų poreikiai skirtingi, todėl langai turi būti parinkti individualiai.

Straipsnis patalpintas: 2015-01-18